Horizontální žaluzie

ref.2

Horizontální žaluzie „Klasika prověřená časem“

V současné době již nestojí otázka, zda žaluzie ano či ne, ale v jakém materiálu a barvě.Horizontální žaluzie jsou nejběžnější způsob zastínění interiéru. Nejběžnější ale neznamená obyčejný. Máte zájem o lamely z hliníku mnoha barev, nebo dáte radši přednost přírodnímu dřevu? Vyberte si vhodný typ přesně do vašeho interiéru, žaluzie ho vždy vhodně doplní.

Jak využít horizontální žaluzie, aby interiér vypadal útulně a trendy

Myslíte si, že jsou klasické horizontální žaluzie již přežitkem? Budí ve vás dojem lacinosti či nevkusu? Je pravdou, že bez promyšleného konceptu příliš krásy nenadělají, ovšem umístíte-li je do interiéru s rozmyslem, splní svoji funkci a zároveň budou vypadat trendy.

1. Základem je vhodný tvar oken

Horizontální žaluzie nejvíce sluší jednoduchým oknům, a to zejména proto, že na nich nepůsobí rušivým dojmem. Jednoduchá okna vám navíc usnadní manipulaci se stíněním. Jedním pohybem či stisknutím tlačítka na dálkovém ovládání žaluzie stáhnete či pootočíte. Čím více menších žaluzií na jednom členitém okně, tím složitější manipulace i čištění, nemluvě otom, že takové okno narušuje atmosféru interiéru.

Moderním trendem jsou velkoplošné horizontální žaluzie s širokými hliníkovými lamelami (35 mm, 50 mm). Zde se řiďte pravidlem designérů – velké plochy si zasluhují velké vzory (v našem případě myslíme lamely).

2. Využijte nevšedního umístění žaluzií

Dávno jsou pryč doby, kdy se žaluzie montovaly pouze na okenní rám nebo mezi okenní tabule. Dnes můžete využít atraktivního umístění žaluzií na stěnu nebo do stropu. Vytvoříte díky nim zástěnu, za kterou schováte rám okna, okenní kliku i parapet. Interiér se tak sjednotí a působí minimalisticky.

3. Slaďte barvy

Barevné ladění je asi největším kamenem úrazu a důvodem, proč na někoho mohou hliníkové žaluzie působit lacině. Lamely i jednotlivé komponenty se nabízí v celé řadě barevných odstínů. Barvy je ovšem potřeba volit ne podle aktuální nálady či módního trendu, ale především podle atmosféry interiéru.

Nejvhodnější je sladit žaluzie s barvou na stěnách, aby zastíněné okno příliš nevyčnívalo. Další variantou je volit barvu dle nábytku či textilií. V neposlední řadě se můžete řídit též barvou okenního rámu.

V současné době mají lidé v oblibě minimalistické bydlení či bydlení v průmyslovém stylu. Dle našich zkušeností i zkušeností designérů mají hliníkové horizontální žaluzie právě v takovýchto interiérech své místo.